Internet w realu: Video Arena Ursynów

12106186_447305815477870_1283979287_n

03.10.2015
Arena Ursynów, ul. Pileckiego 122, Warszawa

Można było zobaczyć (m.in.): Jacka Gadzinowskiego, Red Lipstick Monster, Arlenę Witt, Gimpera, Sylwestra Wardęgę, Cyber Mariana, Wojtka Drewniaka (Historia bez cenzury), Blowka, Włodka Markowicza, Roberta Pasuta (Abstrachuje), Macieja Budzicha, Jelenie Jaja.

Nieoczekiwanie Video Arena Ursynów okazało się kolejnym wydarzeniem z serii tych, na których czujemy się staro. Nieoczekiwanie – bo dotychczasowe miały one raczej charakter fanowski, jak np. Video Fest by LifeTube lub Likes Festival. Tutaj reklamowano się hasłem „Youtbers 4 Youtubers” i postawiono na merytoryczne panele, mające pomóc w rozkręceniu swojego własnego kanału. Dlatego też wydawało nam się, że średnia wiekowa będzie nieco bardziej zbliżona do naszej redakcyjnej. Otóż nie! Przeważającą część publiki stanowili panowie w wieku szkolnym, chciwie chłonący każde słowo – szczególnie zaś takie, które dotyczyło zarabianiu na YouTubie. A w tajemniczy sposób znaczna część prelekcji prędzej czy później schodziła na ten temat. Dowiedzieliśmy się m.in., że grupy „Darwin” i „Jelenie Jaja” wciąż pracują z friko. Życzymy bogatych sponsorów!

Można się domyślać, że tak zwane „hajsy z YouTube’a”, to marzenie wielu osób, ale dotąd – przyznajemy to zażenowaniem – nie zdawaliśmy sobie sprawy z jego skali. Ilu osobom uda się zostać drugim Wardęgą? Trudno przewidzieć na ile takich gwiazd jest miejsce. Jednakże Video Arena wydaje się idealnie dopasowywać do potrzeb osób, które wiążą swoją karierę z video w sieci i z pewnością będzie zapotrzebowanie na kolejne edycje.

0 I like it
0 I don't like it
Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On PinterestVisit Us On Instagram