Krok 4: Nagrywać... - tylko czym?

Jak założyć kanał YouTube

Podobno nagrywać filmy można nawet kalkulatorem. W tym stwierdzeniu jest drobne ziarno prawdy, co nie znaczy od razu, że wykiełkuje. Możecie uniknąć długich i wyczerpujących rozmów z panem w koszulce logo wiodącego sklepu RTV i AGD,  ponieważ pozwalaliśmy sobie stworzyć małą listę rzeczy niezbędnych dla początkującego youtubera.

  •  Zanim zainwestujesz w drogi sprzęt, spraw sobie porządny statyw do telefonu! Według portalu usuesthis.pl Łukasz Jakóbiak, prowadzący autorki internetowy talk-show 20m2 Łukasza, nagrywa swoje dzieła za pomocą telefonu SONY Xperia Z1, laptopa SONY VAIO seria Touch oraz wodoodpornego tableta SONY Xperia (dane z 2013 r. ) Jeśli Twój smartfon nagrywa przyzwoite  filmy (a są youtuberzy, którzy od lat nagrywają np. jedynie iPhonem), pierwsze narzędzie masz dosłownie w zasięgu swojej kieszeni.
  •  Aparat fotograficzny. Nie podamy Wam konkretnych nazw poszczególnych modeli (jeszcze nam tyle nie płacą), ale możemy Wam naprędce podpowiedzieć na co zwrócić uwagę, jeśli zdecydujecie się na kupno takowego. Aparat do kręcenia filmów powinien… zachowywać się cicho. Autofocus, zoom lub samo działanie różnych przycisków może zagłuszyć nagranie.  Dodatkowo warto (w miarę możliwości oczywiście) sprawdzić, czy będzie nam wygodny przy dłuższym użytkowaniu. Zbadaj jak układają się palce na przyciskach, a może niektóre funkcje są tak oddalone od siebie, że będziesz musiał sobie przeszczepić kilku kciuków? Jeśli jest taka sposobność, proponujemy przed kupnem troszkę popstrykać „na sucho.” Kolejną rzeczą na jaką polecamy zwrócić uwagę, to czy sprzęt jest odpowiednio czuły na światło. Wtedy zminimalizujemy potrzebę dodatkowego doświetlania rejestrowanego obrazu. Oczywiście atutem będzie duża ilość opcji nagrywania przy różnej rozdzielczości oraz nie limitowanym czasie nagrywania. Kilka podstawowych rad, jak wydobyć z aparatu cyfrowego to, co najlepsze znajdziesz TUTAJ.

  •  MIKROFON! Nie bagatelizuj tej części ekwipunku Youtubera! Być może Twój telefon lub aparat fotograficzny jest już wyposażony w funkcje świetnie wyłapujące dźwięk, ale jeśli nie, spraw sobie ten dodatkowy element elektroniki. Głos to potęga, rejestruj go tak by wszyscy Cię dokładnie zrozumieli.

 

  •  Karty i nośniki pamięci.  Zaopatrz się w znaczną plejadę, ponieważ ilość zarejestrowanego materiału może Cię zaskoczyć. Ile razy zdarzyło Ci się w pośpiechu kasować zdjęcia lub aplikacje z telefonu by szybko nagrać coś zjawiskowego? Oszczędź sobie frustracji i miej przy sobie więcej nośników niż wydaje się to konieczne.
  •  Baterie,  power banki i zasilacze. To tak jakby mówić, że woda jest mokra, ale musisz nam uwierzyć na słowo, procenty w prawym górnym roku ekranu spadną od 100 do zera w mgnieniu oka. Wielką szkodą byłoby przerwanie pracy nad projektem z tak błahego powodu jak brak dodatkowego kabla.

Proponujemy następującą zasadę zdroworozsądkową: nie inwestuj ponad stan! Każdy kiedyś zaczynał i zazwyczaj początki twórczości zaczynają się od sprzętu jaki jest akurat łatwo dostępny. Slash (gitarzysta Guns’n’Roses) wspomniał w jednym z wywiadów, że jego pierwsza gitara nie miała nawet wszystkich strun, a on jedyne co wiedział o tym instrumencie, to że pragnie na nim grać w każdej wolnej chwili. Najwidoczniej zdezelowany instrument zakupiony onegdaj nieletniemu Saul’owi Hudson’owi przez babcię nie przeszkodził mu dążeniach do kariery. Sprawdź co możesz zrobić z tym co masz. Następnie bądź Slashem Internetu i patrz jak Twoje umiejętności ewoluują!

Ten artykuł jest częścią akcji:

 

1 I like it
0 I don't like it
Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On PinterestVisit Us On Instagram