KROK 9: Przygotuj intro.

Jak założyć kanał YouTube

Intro na YouTubie – tak czy nie? Do Ciebie należy decyzja, a my podpowiadamy, jak je stworzyć.

Zacznijmy od tego, czy intro (inaczej czołówka) jest ci w ogóle potrzebne? Widzowie mają podzielone zdania na ten temat.

Zalety:

– uzupełnienie identyfikacji audiowizualnej.

– budowanie określonego nastroju,

– profesjonalnie wyglądające uzupełnienie filmu.

Youtuberzy, którzy korzystają (lub korzystali) z tego rozwiązania to m.in.: Hej Łobuzy, Radzka, Z Dupy, Mówiąc Inaczej, Lekko Stronniczy, Łukasz Jakóbiak, Red Lipstick Monster.

Wady:

– część widzów preferuje przechodzenie prosto do sedna (na zasadzie „wiem czyj filmik włączam”),

– jeżeli ktoś ogląda kilka filmików jednego twórcy pod rząd, powtarzanie tej samej melodii może być męczące,

– przygotowanie własnego nie jest raczej zadaniem dla osób, które dopiero zaczynają pracę z programami do animacji.

Z intra nie korzysta i nie chce korzystać m.in.: Maxineczka.

Jeśli jesteś zdecydowany, że chcesz uatrakcyjnić swoje wideo własną czołówką podpowiadamy poniżej kilka rozwiązań o różnym stopniu trudności.

 

OPCJA 1: KORZYSTANIE Z GOTOWYCH SZABLONÓW
https://videohive.net/

Jeżeli macie trochę gotówki oraz szukacie dobrego intro, outro, animacji – to na videohive z pewnością będziecie mieli w czym wybierać. Szablony występują w wielu formatach. Ceny wahają się od 10 do 70 dolarów.

 

velosofy.com i topfreetemplates.co.uk

Strony z darmowymi szablonami animacji dla posiadaczy Blendera, AfterEffectsa, SonyVegas oraz Cinema4D. W każdym filmiku prezentującym szablon, na końcu nagrana jest instrukcja instalacji szablonu oraz jego edycja.

OPCJA 2: OD ZERA DO BOHATERA NA TWOIM ULUBIONYM PROGRAMIE

Poniżej przedstawiamy pomocne tutoriale i efekty, które pomogą stworzyć Ci czołówkę na danym narzędziu. Jeżeli nie wiesz, jaki program wybrać, cofnij się koniecznie do kroku 7.

Panzoid (opcja najłatwiejsza i najmniej kosztowna)

Główną zaletą paznoida jest to, że jest właściwie nie programem, a stroną i to darmową – na której bez instalowania oprogramowania będziesz mógł zrobić naprawdę fajne animacje. Znajdziesz na niej pełno darmowych szablonów.

 

Blender

 

Filmora:

Poniżej kilka ciekawych tutoriali o tworzeniu intro w programie Filmora. Ponieważ Filmora jest programem głownie do montowania wideo, a nie do tworzenia animacji, to w tutorialach pokazane jest jak osadzić jakąś animację z internetu i dodać na niej napis już bezpośrednio w programie.

 

HitFilm

 

After Effects

Warto wspomnieć, że programy służące do edycji oraz montowania wideo, to często nie są programy do tworzenia skomplikowanych animacji od zera. Z drugiej strony w programach do tworzenia animacji będziemy w stanie złożyć film w całość. Tak jest w przypadku AfterEffects oraz Adobe Premiere Pro. W AfterEffects możemy tworzyć skomplikowane animacje i łączyć filmy w całość, a w Premier Pro dostaniemy tylko tę drugą możliwość, przy czym, ponieważ Premier Pro jest sfokusowany na składzie filmów, jest łatwiejszy i przyjemniejszy w obsłudze niż AfterEffects.

Artykuł jest 9 krokiem z akcji:

Michał Kozicki

1 I like it
0 I don't like it
Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On PinterestVisit Us On Instagram