Polecane podcasty BIZNESOWE

IMG_0120

Marzec 2017 jest miesiącem akcji #trypod, zachęcającej do polecania podcastów osobom wcześniej ich nie znających. Natrafiłam na info o akcji na MWF. Rzutem na taśmę dodaję, razem z Followerem, do akcji swoje trzy grosze. Poniżej znajduje się lista podcastów o tematyce biznesowej, które z czystym sumieniem polecamy. W ramach #trypod koniecznie puśćcie info dalej!

Podcasty – cóż to takiego? To audycje dźwiękowe lub filmowe, porównywalne do radiowych, regularnie publikowane w internecie w formie odcinków. Można je odsłuchiwać bezpośrednio ze strony danego twórcy albo poprzez aplikacje. O tym jak słuchać podcastów na iOS, Androidzie i Windowsie – tutaj (niezawodna MWF!). Póki co, są nadal mało upowszechnioną formą przekazywania treści – na razie dużo im brakuje do popularności YouTube’a, ale zainteresowanie nimi wciąż rośnie – moim zdaniem bardzo słusznie!

Audycje są świetnym sposobem do zabicia czasu podczas wykonywania odtwórczych, powtarzalnych czynności. Do mnie trafiły w idealnym momencie. Nie miałam czasu na przeszukiwanie i czytanie blogów o tematyce, w której chciałam się rozwijać. Dlatego rozwiązanie 2 w 1 – podcast w samochodzie, podcast na siłowni, podcast podczas zakupów – to świetny sposób na maksymalne zapełnienie czasu, który i tak spędzamy na wykonywaniu danej czynności (aby później, bez wyrzutów sumienia, znaleźć więcej czasu na leżenie brzuchem do góry).

Moją ulubioną kategorią podcastów są audycje biznesowe. Poniżej przedstawiam Wam swoje typy. Zgadzacie się z faworytami? A może kogoś pominęłam?

https://malawielkafirma.pl/MAŁA WIELKA FIRMA

Od około 8 lat prowadzącymi podcast byli – Marek Jankowski i Paweł Tkaczyk, ale ostatnio nastąpiły pewne zmiany. Na polu podcastowym pozostał jeden prowadzący, czyli Marek, mamy również nową czołówkę, ale tematy niezmiennie dobre i świetnie prezentowane. MWF jest najdłużej regularnie działającym podcastem z naszej listy. Dorobił się nawet swojej własnej aplikacji.

Audycja jest bardzo merytoryczna, ale jednocześnie „bez spiny”. Tematy zahaczają o kwestie około biznesowych, od zarządzania, przez pracę z klientem, zakładanie albo zamykanie firmy i wiele innych. W dużej części odcinków jest kilka minut poświęcona książkom. Autorzy opowiadają o tym co ostatnio przeczytali i jest tego zaskakująco dużo. Działa to jak niezła motywacja do czytania.

TEMATYKA: marketing, zarządzanie, biznes
ILOŚĆ ODCINKÓW: 153
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ ODCINKÓW: 40 minut

 

http://jakoszczedzacpieniadze.pl/wnop-001-przywitanie-i-dlaczego-nagrywam-podcast WIĘCEJ NIŻ OSZCZĘDZANIE PIENIĘDZY

Michał Szafrański, najprawdopodobniej znany wam jest ze swojego bloga Jak oszczędzać Pieniądze, prowadzi podcast od 3 lat. Z założenia miał on spełniać funkcję rozszerzenia tematyki blogowej. Do niedawna specjalizował się tylko w finansach osobistych, ale ostatnio wprowadził odcinki poświęcone biznesowi. Oba zagadnienia prezentowane są na równym, dobrym poziomie. Michał ma to do siebie, że zazwyczaj to tego czego się dotknie zamienia się w.. może nie złoto, bo to byłoby zbyt piękne, ale w coś mega wartościowego. Z audycją nie jest inaczej.

TEMATYKA: marketing, zarządzanie, biznes
ILOŚĆ ODCINKÓW: 94
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ ODCINKÓW: więcej niż 60 minut

 

 MENADŻER PLUS

Mariusz Chrapko prowadzący podcast opowiada o biznesie, ale głównie od strony zarządzania ludźmi. Niezależnie od tego jaką macie firmę, albo ile masciosób pod sobą w pracy tematy poruszane przez Mariusza mogą być przydatne. O dziwo nie tylko w biznesie, wiele elementów można przełożyć na życie prywatne i usprawnić np. swoje zarządzenia czasem.. ekhm przepraszam, zarządzanie sobą w czasie.

Każdy odcinek podcastu ma swoją dokładnie zaplanowaną strukturę. Po kilku słowach wstępu możesz wysłuchać Poradnikowa, czyli głównie omawianie nowych aplikacji albo ciekawostek technologiczne, itp. Chociaż ostatnio w Poradnikowie gościnnie występują inni etwórcy, m.in. mogliśmy usłyszeń Dominika Juszczyka z Near Perfect Performance opowiadającego o 4 filarach dobrego systemu produktywności. Po poradach zaczyna się główna część odcinka, czyli Rozmowa. Mariusz zazwyczaj przeprowadza wywiady z specjalistami w swoich dziedzinach, ale zdarzają się także audycje, w których można usłyszeć cały odcinek w jego wykonaniu.

TEMATYKA: zarządzanie
ILOŚĆ ODCINKÓW: 59
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ ODCINKÓW: 50 minut

 

 PO NITCE ARIADNY

Podcast dedykowany kobietom, prowadzony przez kobietę Ariadnę Wiczling. Autorka skupia się na doradztwie w kwestii założenia i prowadzenia kursów online
oraz innych form zarabiania pieniędzy bez konieczności odchodzenia sprzed komputera i przy okazji z domu. Jeżeli lubicie najpierw poznać osobę, której słuchacie polecam odcinki od początku. W pierwszym Ariadna opowiada o swojej historii, która jest bardzo inspirująca i pokazuje jak wiele opcji na zarabiania mamy. Historia Ariadny przewija się również w wielu innych odcinkach, co nadaje podcastowi bardziej osobisty wymiar i pozwala nawiązać nić emocjonalną.

Jeżeli gustujecie w spokojnym tonie głosu i przejrzystości w przekazie informacji ten podcast trafi do was. Dużym plusem audycji jest streszczenie informacji pod koniec odcinka, wiedza porządkuje się prawie sama.

TEMATYKA: kursy online, kobiecy biznes
ILOŚĆ ODCINKÓW: 35
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ ODCINKÓW: 30 minut

Powyżej przedstawiłam naszą złotą czwórkę podcastów biznesowych, ale to nie wszystko czego słucham na zakorkowanej Puławskiej w drodze do pracy. Poniżej wrzucam trzy tytuły, którą dopiero poznaję, ale już wiem, że są warte sprawdzenia również przez was:

 TRIATHLONISTKA W BIZNESIE 

Prowadzącymi podcast jest dwójka psychologów biznesu, Aleksandra Pogorzelska i Patryk Wójcik. Dużym zaskoczeniem dla mnie, laika wyczynowego sportu, jest
przełożenie strategii i wiedzy sportowej na biznes. Podcast działa od roku, odcinków nie ma jeszcze dużo, ale każdy z nich jest konkretną dawną wiedzy.

TEMATYKA: zarządzanie, sport
ILOŚĆ ODCINKÓW: 16
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ ODCINKÓW: 30 minut

 

 DEKOMPRESOR

Podcast łączący technologie i biznes. Podcast założony w 2014, niestety od czerwca 2016 nie ukazał się nowy odcinek. Halo Dekompresor, czekamy!

TEMATYKA: biznes, technologie
ILOŚĆ ODCINKÓW: 38
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ ODCINKÓW: 60 minut

EACH ONE TEACH ONE

 Podcast prowadzi Michał „Vasquez” Plewniak i mówi głównie o kreatywności i świadomym życiem, ale zahacza również o tematy biznesowe.

TEMATYKA: kreatywność, nauka, biznes
ILOŚĆ ODCINKÓW: 19
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ ODCINKÓW: 40 minut

 

SŁOWEM O BIZNESIE

Kolejny na naszej liście podcast dedykowany kobietom. Autorka i prowadząca Agnieszka Socha opowiada o prowadzeniu biznesu oczami kobiety. Podcast powstał niecały miesiąc temu i zapowiada się extra. Będę śledzić kolejne odcinki, a z dotychczasowych trzech szczególnie polecam Zarobki we własnej firmie.

TEMATYKA: zarządzanie
ILOŚĆ ODCINKÓW: 4
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ ODCINKÓW: 20 minut

 

Na koniec ciekawostka: zwróciłam ostatnio uwagę jak dużo inspiracji czerpią ludzi od siebie nawzajem. Warto rzucić okiem na Mój Mały Wielki Biznes vs. Mała Wielka Firma oraz Więcej niż Zdrowe Odżywianie vs. Więcej niż Oszczędzanie Pieniędzy.

 

MIŁEGO SŁUCHANIA!

Anna Magdalena Pabich

 

4 I like it
0 I don't like it
Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On PinterestVisit Us On Instagram