Polecane vlogi: które możesz pokazać babci

Kiedy Babcia pyta, co tam robisz w tym Internecie – nie zawsze możesz jej… hmm… pokazać. Nasze babcie niekoniecznie są gotowe na kanał “Z Dupy”, czy “Niekrytego Krytyka”. Ale jest kilka świetnych i bezpiecznych pozycji na wprowadzenie seniorów rodu w działanie polskiego YouTube. Oto nasze 3 subiektywne propozycje kanałów rozwijających się.

 

BARD KRAKOWSKI – www.youtube.com/user/bardkrakowski

Ponad 75 lat przeżytych w Krakowie i głowa pełna wspomnień. Na kanale w sposób zabawny i intrygujący opowiada o swoim życiu. Cała masa anegdot krakowskich. Z filmów dowiemy się jak bard został bardem, czemu w czasach okupacji na ulicach rzadko spotykało się psy i gdzie warto w Krakowie iść na piwo. Opowieści dojrzałego, mądrego i nadal przystojnego mężczyzny.

W CENTRUM ZAINTERESOWANIA: Kraków, wspomnienia

 

ARCHITECTURE IS A GOOD IDEA – www.youtube.com/user/rgajda

Architekt opowiada w przejrzysty i konkretny sposób o architekturze, sztuce i technice. Kanał przybliża widzom zagadnienia uważane bardzo często za tematykę branżową i nieinteresującą. „Nic bardziej mylnego” – że tak zacytujemy klasyka. Prowadzący opowiada nam o otoczeniu, w którym żyjemy. Tłumaczy podstawowe zagadnienia architektoniczne odnosząc się do przykładów, ale nie tylko. Dowiadujemy się także czy nasze godło to herb i czy orzeł jest bielikiem .

W CENTRUM ZAINTERESOWANIA: architektura

 

HANDIMANIA POLSKA – www.youtube.com/user/HandimaniaPL

Po niespełna roku oglądania anglojęzycznej wersji kanału, doczekaliśmy się Handimanii w języku polskim. Dwójka prowadzących, ciekawe pomysły i łatwe ich wykonanie. Sami o sobie: „Handimania to miejsce dla kreatywnych osób, które chciałyby robić coś fajnego własnoręcznie.” Polska wersja dopiero raczkuje, ale ich najpopularniejszy filmik osiągnął już ponad milion wyświetleń – warto obejrzeć!

W CENTRUM ZAINTERESOWANIA: DIY, recycling

0 I like it
0 I don't like it
Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On InstagramVisit Us On Pinterest