Recenzja: Make Cooking Easier

Foll_mag_Page_18sm

Zawsze w końcu nadchodzi ten moment, kiedy nie przystoi Ci już co weekend podróżować z maminymi słoikami, a i jedzenie na mieście „w biegu” też już nie spełnia naszych oczekiwań. Czas na naukę gotowania. Początkowo przepisy, po które sięgasz nie są zbyt skomplikowane. Problem pojawia się wtedy, kiedy wreszcie chcesz zrobić coś ekstra. Rewelacyjne danie na przyjęcie dla znajomych? Wykwintną potrawę na kolację dla rodziców?

Z największą chęcią, ale wiele książek, z którymi ja się spotkałam na swojej ścieżce rozwoju kulinarnego, nie sprostało moim oczekiwaniom. Większość z nich nie mogła popisać się różnorodnością swojego menu, co było ściśle powiązane z ich skostniałą strukturą. A to niestety skutecznie zwiększało niechęć do gotowania. Na szczęście na dostałam w prezencie „Make Cooking Easier Przepisy na cztery pory roku” Zosi Cudny. To genialna podróż po zakątkach kulinarnego świata opatrzona pięknym i sesjami zdjęciowymi potraw.

Książka znanej blogerki jest jej autorskim pomysłem. Trzeba przyznać – oryginalnym. Książka ma cztery rozdziały poświęcone porom roku i każdy z nich przedstawia przepisy na śniadania, obiady i desery. Ich poziom trudności jest zróżnicowany, znajdziemy w niej przepis na: owsiankę z karmelizowanymi bananami, chłodnik z ogórków lub letnią lemoniadę z malinami, cytryną i świeżym ogórkiem. Dowiemy się też jak przygotować pieczonego udźca z indyka z gruszkami, pomarańczami i świeżym tymiankiem, który zachwyca smakiem i aromatem, ponadto urzeka prostotą i szybkością przygotowania.

Przepisy Zosi są czytelne nawet dla tych, którzy w kulinarnym świecie stawiają swoje pierwsze kroki i do tej pory stronili od kulinarnych eksperymentów. Autorka pokazuje jak stwarzać ciepło domowego ogniska każdego dnia. Fotografie wyostrzają zmysły i pobudzają smaki. Książka zachwyca różnorodnością proponowanych przepisów, przygotowanych w oparciu o naturalne składniki.

Autor: Marta Perzanowska

0 I like it
0 I don't like it
Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On PinterestVisit Us On Instagram