Przegląd ciekawych "babskich" seriali.

0 (178)

Odkąd sięgamy pamięcią to zawsze mówiło się, że seriale są przyjaciółmi płci pięknej. Co ciekawe w dzisiejszych czasach większym zainteresowaniem cieszą się te zagraniczne. Polskie telewizje coraz częściej wykupują licencje na seriale z dalekiej Ameryki i emitują je w najlepszym czasie antenowym. W Polsce dzięki stacji TVN wybuchła mania Plotkary, a Polsat zaryzykował wyemitowanie 90210. Jak wiemy Gossip Girl zakończyło już swoją przygodę z telewizją i taki sam los czeka nastolatków z Beverly Hills. Osieroceni fani szukają teraz czegoś, co zastąpi im ulubione seriale. Postanowiłyśmy przybliżyć pokrótce dobrych kandydatów, na zapełnienie dopiero co powstałej luki w fanowskich sercach. Co sprawia, że akurat one aż tak uzależniają?

Hart of Dixie
Historia o niespełnionych marzeniach, prawdziwej przyjaźni i zakazanej miłości. Takie jest Hart of Dixie, opowiadające o losach młodej lekarki – Zoe Hart. Główna bohaterka po niepowodzeniach przeżytych w Nowym Jorku przyjmuje stanowisko lekarza rodzinnego w małym miasteczku BlueBell w stanie Alabama. Po przyjeździe dowiaduje się, że biologiczny ojciec zapisał jej w spadku połowę lokalnej przychodni. Ciężko jest się jej zaaklimatyzować w nowym otoczeniu, jak również zdobyć nowych przyjaciół, czy szacunek lokalnej społeczności. W cały serial sprytnie wplecione są morały o miłości i prawdziwej przyjaźni. Perypetie Zoe, Georga, Wade’a, Lavona i Lemon ogląda się z zapartym tchem.

Pretty Little Liars
Niespełna 4 lata temu amerykańska stacja ABC Family wypuściła serial Pretty Little Liars, który każdego tygodnia przyciąga przed ekrany miliony fanów na całym świecie. Co sprawia, że nie można mu się oprzeć? Fabuła jest tak skonstruowana, że pozwala na zabawę w detektywów. Twórcy w każdym odcinku zostawiają nam wskazówki, pomagające w rozwiązaniu największej zagadki serialu. To wszystko wtopione jest w opowieść o przyjaźni, miłości i śmierci. Razem z głównymi bohaterkami przeżywamy jedną z największych serialowych przygód.

The Lying Game
Odmienny nieco styl zaprezentowany jest w The Lying Game, które podobnie jak Pretty Little Liars powstał na podstawie książek Sary Shepard. Serial ten skierowany jest do widzów młodego pokolenia, jednak z czystym sumieniem można polecić go starszym serialomaniakom. Opowiada on o losach sióstr bliźniaczek – Emmy i Sutton. Pierwsza miała życiowego pecha – wychowywała się w kilkunastu rodzinach zastępczych. Druga z kolei wiodła życie księżniczki mieszkając w bogatej rodzinie cenionego lekarza. Łączy je wspólny cel – odnalezienie biologicznej matki. Nie wiedzą jednak, że ich spotkanie odwróci bieg wydarzeń o 180 stopni. Mieszanka młodzieżowego thrilleru i miłości. Opowieść o kłamstwach i intrygach. O miłości tej dobrej i tej złej. Mimo to nie jest pewien swojej przyszłości w naszych odbiornikach. Dlaczego? Wiedzą to tylko amerykańscy widzowie.

Pamiętniki Carrie
Wszyscy chyba pamiętamy Carrie, Samanthę, Mirandę i Charlotte z „Seksu w wielkim mieście”. Ostatnio pojawił się prequel serialu- „Pamiętniki Carrie”, opowiadający o nastoletnich latach Carrie Bradshaw. Mimo, że brakuje jej nowojorskich przyjaciółek młoda bohaterka zachwyca tak samo jak jej dorosła postać. Razem z nią, Mouse, Maggie, Waltem i Sebastianem przenosimy się w lata 80, na przedmieścia Connecticut. Patrzymy jak dziewczyna stawia pierwsze kroki w swojej pisarskiej karierze. Możemy obserwować jak rozpoczyna się, trwający wiele lat romans Carrie z Manhattanem. Przeżywamy razem z nią pierwsze miłości, patrzymy jak dorastająca dziewczyna próbuje poradzić sobie z problemami, które stawia przed nią życie.

Kiedyś „babskie” seriale ukazywały świat bogatych ludzi, dzięki czemu mogłyśmy oderwać się od szarej rzeczywistości. Teraz bohaterowie stają się nam bliżsi, przez to, że coraz bardziej przypominają nas samych. Perypetie młodej pani doktor, która przenosi się do małego miasteczka, bliźniaczki rozdzielone zaraz po urodzeniu – odnajdujące się po latach, nastolatki z problemami, jakie kiedyś same miałyśmy czy dziewczyna dopiero co wchodząca w dorosłe życie, to właśnie urozmaica nam szarość dnia codziennego. Jeśli jeszcze ich nie oglądałyście, może warto na nie zerknąć. Każdej z nas przyda się czasem odpoczynek od obowiązków, odstresowanie po pracy albo zwyczajnie babski wieczór z przyjaciółkami na kanapie przed telewizorem, przy kilku dobrych serialach.

Kasia i Monika

0 I like it
0 I don't like it
Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On PinterestVisit Us On Instagram