O nas

Follower – portal o tworzeniu w sieci

Czytasz, oglądasz, słuchasz blogerów, youtuberów, podcasterów – to miejsce jest zdecydowanie dla Ciebie. Tworzysz i publikujesz na blogach, youtubie, portalach społecznościowych – to miejsce jest dla Ciebie nawet tym bardziej.

Czego u nas nie znajdziecie? Newsów. Clickbaitów. Od tego macie inne strony. Ale i tak będzie, co czytać, zapewniamy.

Co znajdziecie? Wywiady, artykuły, felietony, relacje z imprez, zapowiedzi wydarzeń internetowych (webinaria, kursy) i w „realu”, treści poradnikowe (nie tylko o tym, tak z buta, „jak zarobić”, ale też jak tworzyć rzeczy wartościowe i jak je efektowanie pokazywać). Wspieramy debiutantów i pokazujemy nowe ciekawe osoby, które mają jeszcze zbyt mało, w naszym odczuciu, odbiorców.

Chcesz z nami współpracować? Pisz: follower@digra.pl .

NASZA REDAKCJA:

ANNA MAGDALENA PABICH (Z-CA REDAKTOR NACZELNEJ): jestem na granicy magicznej trzydziestki i od lat zastanawiam się – dlaczego rodzice dali mi dwa imiona? Po latach zrozumiałam.  Grzeczna, zorganizowana Anna i kreatywna, poszukująca inspiracji Magda. Dwa imiona to dwie różne osobowości, które codziennie ze sobą walczą. Wojna trwa bezustannie, ale mamy pierwszy rozejm. Magda fascynuje się wszystkim i chce robić wszystko, a Anna planuje realizację tych celów, najczęściej w formie listy list do zrobienia. Moment, gdy obie spotykają się, zawierają rozejm i mogą powiedzieć „mamy to!” jest ponadprzeciętny.

INA GNIAZDOWSKA – z wykształcenia kulturoznawca i anglistka, z zamiłowania hedonistka. Do działania napędzana kawą, urokiem osobistym niewielkich zwierzątek i nadzieją, iż ludzie nie są z gruntu źli. Wciąż wierzy, że zostanie gwiazdą rocka. Hobbystycznie pisze smutne felietony o trudach dorosłości. Gdy znajdzie coś wartościowego w internetach – tradycyjne poleca i pozdrawia.

MARTA PERZANOWSKA (SEKRETARZ REDAKCJI):  założycielka grupy Ostrołęka dla Kobiet, wolontariuszka Centrum Praw Kobiet, członkini Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Prywatnie żyje jak w szwajcarskim zegarku, ma obsesję na punkcie organIziacji i porządku! W wolnych chwilach biega po warszawskim Bemowie, to pomaga jej zebrać myśli do nowego artykułu.

OLA KOZICKA (REDAKTOR NACZELNA) – podobnie jak Ania mam dwie osobowości, ale u mnie obie są niezorganizowane. Aktualnie Follower jest moim jedynym zajęciem intelektualnym, albowiem większą część doby zajmuje mi opieka nad niemowlakiem. W „internetach” fanatycznie oglądam kanały urodowe, płaczę ze śmiechu przy „Kluskach” Grupy Filmowej Darwin i „Mega Mixach” Cyber Mariana. Zazdroszczę brzucha Chodakowskiej, a pióra Janinie Daily i Adelajdzie Truścińskiej.

 

PISALI U NAS:

KASIA CZAJKA: za dnia doktorantka na wydziale ISNS UW, pracownik działu dokumentacji Tygodnika Polityka, wielbicielka poezji i filharmonii. W nocy zamienia się w zwierza popkulturalnego, blogera, tropiciela popkultralnych schematów, uzależnionego od seriali BBC wielbiciela Batmana. Jej blog „Zwierz popkulturalny” został wybrany „Blogiem Blogerów” w konkursie Blog Roku 2012.

CZEKO LADY AURORA: autorka Bloga Czekolady oraz wielu smacznych wypieków, która lubi też wywoływać wypieki na twarzy swoimi pikantnymi felietonami. Specjalistka od związków damsko męskich, która stała się nią przez przypadek. A właściwie, przez wiele nieudolnych eksperymentów przeprowadzanych na sobie samej. Ma siostrę bliźniaczkę.

EWELINA DOMASZEWSKA: Studentka filologii dla mediów z zamiłowaniem do śledzenia i komentowania blogów. Animatorka zabaw dla dzieci. Niepoprawna
optymistka, która wierzy, że uśmiechem można zbawić świat.


MAGDALENA KURCZ:
absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Specjalizująca się w reklamie, Public Relations i marketingu interaktywnym. Zawodowo związana z social media, e-commerce i obsługą mailową. Szczególną satysfakcję czerpie z kompleksowej obsługi kilku sklepów internetowych oraz z pisania – stąd też zainteresowanie copywritingiem. Po godzinach chętnie odrywa się od monitora i wraca do pasji: jazdy konnej.

PAULINA MAJKUTEWICZ: dietetyk medyczny, założycielka DIETinfo, które powstało z myślą o dzieleniu się wiedzą związaną z dietami eliminacyjnymi z perspektywy dietetyka medycznego z doświadczeniem w pracy z pacjentem, jak również osobistym w stosowaniu diety. Poprzez portal DIETinfo pragnie pomóc wszystkim tym, u których jest wymagane zastosowanie diety specjalnej poprzez indywidualne porady dietetyka online lub telefonicznie.

JERZY SKARŻYŃSKI: architekt z wykształcenia i z zamiłowania. W wolnych chwilach nie pogardzi dobrą książką fantasy, grą komputerową albo sesją RPG. Hobbistycznie strzelec wyborowy air soft gun oraz ekspert w tematyce apokalipsy zombie. Wieczorami lubi popijać owocową herbatkę zagryzając czekoladową muffinkę 😉

PAULINA SYGNATOWICZ: Ekspertka branży ślubnej. Była redaktor naczelna serwisu ślubnego Ślubclick.com. Założycielka i współautorka lovemydress.pl, pierwszego shoppingowego bloga ślubnego w polskim internecie w całości poświęconego sukniom ślubnym i sukienkom na wesele oraz stylizacji panny młodej i jej druhen. Ślubnymi inspiracjami dzieli się także na blogu prowadzonym dla serwisu Zankyou.pl. Prywatnie miłośniczka teatru, gór i dobrej czekolady.

JOLANTA WIERZBICKA: z wykształcenia zootechnik i dziennikarka, zna się na robieniu wywiadów oraz dbaniu o wizerunek innych. Pisze o tym, co wyprawia się w telewizji, Internecie itp.